Coca-Cola inwestuje w legalną marihuanę ? (CBD)

Coca-Cola zastanawia się nad wejściem na rynek legalnej marihuany. Doniesienia BNN Bloomberg Television wskazują, że firma prowadzi obecnie rozmowy ze spółką Aurora Cannabis. Coca-Cola rozważa wprowadzenie w przyszłości napojów infuzowanych kannabidiolem (CBD), czyli związkiem występującym w konopiach, który nie ma działania psychoaktywnego, ale uśmierzać ma ból.

” Uważnie obserwujemy rozwój niepsychoaktywnego CBD jako składnika napojów funkcjonalncyh na całym świecie” – powiedział rzecznik prasowy Coca-Cola Kent Landers w oświadczeniu przesłanym Bloomberg News. – Rynek szybko się rozwija. Nie podjęto na razie żadnych decyzji – dodał. Landers nie chciał komentować sprawy potencjalnych rozmów z Aurora Cannabis.

Po doniesieniach kurs akcji Aurora Cannabis na giełdzie w Nowym Jorku wzrósł aż o 23 proc. do ośmiu dolarów za akcję. Rosły również kursy innych firm z tego sektora.

To może być ważna decyzja

Obecnie marihuana dostępne jest legalnie w dziewięciu stanach USA. Bank inwestycyjny Cowen wylicza, że gdyby marihuanę zalegalizowano we wszystkich stanach, to do 2030 roku rynek mógłby generować 75 mld dol. ze sprzedaży w ciągu roku.

Niedawno na konopny rynek wszedł Heineken, który stworzył markę Lagunitas. W “chmielowej wodzie gazowanej” Lagunitas Hi-Fi Hops nie znajdziemy ani grama alkoholu. Zamiast niego w puszce jest za to 10 gramów THC, czyli główny psychoaktywny składnik marihuany. Druga wersja napoju ma 5 gramów THC i 5 gramów CBD.

Napojamami z konopiami zajmować chce się też Molson Coors Brewing Co. czy Diageo PLC.

Jedna myśl na temat “Coca-Cola inwestuje w legalną marihuanę ? (CBD)

Dodaj komentarz